HoofdnieuwsRegionaal

Veel wandelaars bij Swaddekuier Buitenpost

BUITENPOST – De 16e editie van de Swaddekuier is zaterdag van start gegaan op sportpark De Swadde in Buitenpost. Ook dit jaar genoten vele wandelaars van een afwisselende tocht vol natuur en cultuur.

De deelnemers konden kiezen uit drie afstanden: 40, 20 of 10 kilometer. Bij de start van de langste afstand was het droog en aangenaam wandelweer, maar later op de ochtend, bij de start van de 10 km kwamen paraplu’s en poncho’s even goed van pas. In de middag klaarde het weer op.

De organisatie had in samenwerking met De Noardlike Fryske Wâlden, Staatsbosbeheer en de gemeenten Achtkarspelen en Noardeast-Fryslân een aantal fraaie routes uitgezet. Onderweg werden de wandelaars vermaakt met muziek, zang en toneeloptredens bij de controleposten. Daarnaast was er op verschillende plekken gelegenheid om wat te eten en te drinken.

De Swaddekuier is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een populaire wandeltocht in de regio en trok ook dit jaar weer veel enthousiaste deelnemers.

Dit kan u ook interesseren

Back to top button