VV Kollum wint op prachtige wijze van vv Noordbergum

KOLLUM – Wedstrijden tussen vv Kollum en vv Noordbergum staan altijd garant voor spektakel. In het vorige seizoen won Kollum in de uitwedstrijd met 3-6. Thuis kregen de oranjehemden toen na een 2-0 voorsprong met 2-5 klop. Op 15 november 2025 werd ’s morgens met man en macht gewerkt om het veld dusdanig te prepareren dat er ’s middags gespeeld kon worden. Ook spelers van de selectie hielpen mee want er was hun veel aan gelegen om voor eigen publiek op het hoofdveld te spelen. Scheidsrechter Lania uit Pieterzijl oordeelde dat de inspanningen niet voor niks waren geweest, en om 14.00 uur floot hij voor de start van de wedstrijd.
En vanaf de start bleek dat vv Kollum uitermate goed was voorbereid op deze wedstrijd. Met dezelfde basisopstelling als in de afgelopen weken (never change a winning team) pakten ze vv Noordbergum figuurlijk bij de strot, om pas in de 90e minuut weer los te laten. In de 12e minuut verstuurde Sil Koster, na afloop uitgeroepen tot man of the match, een mooie pass op de diep lopende Luuk Piersma. Binnen het strafschopgebied werd hands gemaakt door een Noordbergum speler. De scheidsrechter wees gedecideerd naar de stip, en Thieme Brandsma schoot de strafschop in de 13e minuut van de wedstrijd onhoudbaar binnen. Het was blijkbaar het sein om alle remmen los te gooien. VV Noordbergum werd in alle linies overklast en van het kastje naar de muur gestuurd. In de 21e minuut zag het publiek een mooie corner variant. Na een klutssituatie was Richard Holwerda er als de kippen bij om de 2-0 tegen de touwen te schieten. Kollum bleef gas geven want in het achterhoofd speelde mee dat de 1e periode waarschijnlijk op grond van doelsaldo tussen vv Kollum en sv Oosterwolde verdeeld zal worden. Na een paar mooie aanvallen die net geen goals opleverden was het in de 33e minuut Olke de Wit die op de voor hem karakteristieke wijze snoeihard raak schoot. Er ging een wederom schitterende aanval aan vooraf. Bij de wedstrijdbespreking voorafgaand aan de wedstrijd werd door een staflid aan de hoofdtrainer de vraag gesteld wat te doen bij een 3-0 voorsprong. Het antwoord was toen: eerst goed voetballen, dan zorgen dat je de 1-0 maakt en dan zien we wel weer eens verder….Na de 3e goal werd deze vraag vanuit het veld richting dug-out geroepen. Het antwoord was duidelijk: doorgaan!! En doorgaan deden de jongens van Mulder en de Vries. In de 42e minuut gaf Thieme Brandsma een mooie steekpass op Max de Jong. Max snelde onhoudbaar het strafschopgebied in en werd daar overduidelijk onreglementair naar de grond gewerkt. Scheidsrechter Lania durfde blijkbaar zo snel na de 1e penalty niet weer een te geven. Maar lang hoefden de Kollumers niet met deze teleurstelling te leven want in de 44e minuut wederom een steekpass van Thieme Brandsma en nu op Sil Koster. Sil maakte met een geweldig schot de 4e goal.
In de tweede helft kreeg vv Noordbergum ook geen grip op de ontketende Kollumers. De oranjehemden speelden hun beste wedstrijd tot nu toe dit seizoen. En zoals één van vv Kollum’s beste voetballers aller tijden op Cruijfiaanse wijze zei: ”Als je goed voetbalt dan volgen automatisch goeie goals”. Da’s logisch en dat bleek op 15 november 2025. Er werd gepiekt op het juiste moment, want nogmaals het doelsaldo zal naar alle waarschijnlijkheid doorslaggevend zijn in de 1e periode. In de 50e minuut werd Olke de Wit weggestoken door Max de Jong. Olke gaf een geweldige voorzet op Sil Koster en laatstgenoemde bedacht zich niet. Hij nam de bal vanuit de lucht op zijn pantoffel en scoorde via onderkant lat een prachtige goal. In de 71e minuut mochten Thieme en Sil rusten. Zij werden vervangen door Stefan Wijma en Daan Adrichem. Dat zorgde voor nieuwe impulsen. Er gebeurt immers altijd wat als je deze spelers binnen de lijnen brengt. Maken ze geen goal dan zorgen ze wel voor een assist. Het laatste was het geval toen Stefan twee minuten na zijn invalbeurt een pass kreeg van Daan, een geweldige rush inzette en vervolgens een perfecte voorzet afleverde op Max de Jong. En Max bekroonde zijn hele goeie wedstrijd in de 73e minuut met de 6-0. In het laatste stukje van de wedstrijd werden Marc Wijma, Marten Postmus en Randy van Malsen ingebracht voor Finn Bosma, Luuk Piersma en Olke de Wit. Helaas lieten de Kollumers de figuurlijke strot iets te vroeg los. Vv Noordbergum wist in de 90e minuut de eer te redden met een kopbal van Geert van Dekken. Niet lang daarna vloot scheidsrechter Lania deze sportieve wedstrijd naar de geschiedenisboeken. Omdat de wedstrijd van sv Oosterwolde tegen vv Veenhuizen werd afgelast moet deze wedstrijd op 13 december worden ingehaald. Tot die tijd moet vv Kollum dus wachten om te weten of de uitslag van vandaag voldoende is gebleken om zich 1e periode kampioen te mogen noemen. Het doelsaldo is op dit moment +4 in het voordeel van de Kollumers. Sv Oosterwolde moet met minimaal 5 doelpunten verschil winnen van Vv Veenhuizen om periodekampioen te worden omdat de Kollumers meer “doelpunten voor” hebben. Hoe het ook komt, op dit moment hebben de Kollumers de koppositie in 3Q in handen. En dat mag een huzarenstukje genoemd worden. Zeker, we hebben te maken met een leuke, jonge en hongerige groep goeie voetballers. Maar het moet ook gezegd dat de hand van hoofdtrainer Mulder hier duidelijk zichtbaar is. Hij heeft een team gesmeed wat super fit is, verschillende systemen kan spelen en snapt hoe tactische aanwijzingen uitgevoerd moeten worden. Wat zou het mooi zijn als hij na dit seizoen met een prijs afscheid kan nemen. Op 13 december weten we of dat in ieder geval een nacompetitie plaats is.
Volgende week reizen we eerst af naar Dokkum voor de derby van Noardeast-Fryslân. Be Quick Dokkum begint na een moeizame competitie-start steeds beter te presteren. Het belooft daarom een spannende wedstrijd te worden! De wedstrijd begint om 15.00 uur.













