RegionaalSport

Blauw Wit’34 en Buitenpost delen de punten

LEEUWARDEN – Spektakel, maar geen winnaar bij het duel tussen Blauw Wit’34 en VV Buitenpost: zaterdagmiddag werd het 1-1 in Leeuwarden. De Blauwkes, spelend in het rood, keken al snel tegen een achterstand aan na een doelpunt van Floris Boonstra. Credits voor de gelijkmaker kunnen met name naar Gerbrand Waaksma. Buitenpost speelde het laatste halfuur met tien man, omdat Jared Faleye – ongelukkig – twee gele kaarten pakte.

Voor het eerst dit seizoen begon Buitenpost met David Kazimier in de basis. De middenvelder is hersteld van een blessure die hij vroeg in de voorbereiding op het nieuwe seizoen opliep. Zijn terugkeer betekende een plek op de bank voor Nanne Storm, die deze zomer overkwam van VV Drogeham.

Buitenpost-trainer Berry Zandink zag dat zijn ploeg moeite had met het altijd winderige Sportpark Wiarda. Een lange peer naar voren van Blauw Wit viel zomaar goed, waardoor Foris Boonstra al binnen een paar minuten de openingstreffer maakte. “Zij hadden de overhand in de beginfase. Na een minuut of twintig kwamen wij er beter in”, aldus Zandink.

Kopie van vorige week

Het wachten op de gelijkmaker duurde tot vlak na rust. Een voorzet richting Gerbrand Waaksma leverde de 1-1 op. Net als vorige week is het onduidelijk of Waaksma zelf scoorde, of dat zijn bewaker uiteindelijk een eigen doelpunt voor zijn rekening nam. Wat wel zeker was: met nog een helft te gaan ging Buitenpost op jacht naar een overwinning.

De dubbele gele kaart voor Jared Faleye was dan ook een fikse tegenvaller. Buitenpost kreeg een hoekschop nadat de doelman van Blauw Wit de bal te lang in zijn handen had. Er ontstond een opstootje tussen keeper Kevin Wilpstra en Faleye, die beiden werden bestraft met geel.

Duel op zijn kop

Uit de corner volgde een nieuwe aanval van Buitenpost. Faleye wilde een zwabberende voorzet binnenwerken, maar kwam daarbij in aanraking met Wilpstra. Het kwam hem op zijn tweede gele kaart te staan, waardoor de Blauwkes het laatste halfuur met tien man moesten volbrengen.

“Zo stond de wedstrijd binnen twee minuten op zijn kop”, zegt Zandink. “Blauw Wit kreeg de overhand weer, zonder tot veel grote kansen te komen.” Invallers David Albert Villalta en Nanne Storm waren dicht bij het winnende doelpunt voor Buitenpost, al was de laatste grote mogelijkheid voor de Leeuwarders.

“Uiteindelijk kunnen we iets beter leven met een gelijkspel dan vorige week”, concludeert Zandink. “We hebben lang met tien man gestaan. Aan de andere kant is het natuurlijk duidelijk dat dit niet de competitiestart is die we voor ogen hadden.” Met twee punten uit drie duels bivakkeert Buitenpost vooralsnog in de onderste regionen van de 1e klasse H.

Opstelling VV Buitenpost: Kevin van der Meulen (C); Wim de Vries, Iloba Achuna, Pieter Postma (Joran Olijve), Wolter Klaas Laanstra (Youri Sletering); David Kazimier (Nanne Storm), Noureddine Boutzamar, Willem de Boer; Rik Weening (David Albert Villalta), Jared Faleye, Gerbrand Waaksma (Menthe Hiemstra)

Dit kan u ook interesseren

Back to top button