Sport

KV Flamingo’s haalt eerste zege van 2026 binnen tegen Sparta 1

BUITENPOST – In een sfeervolle sporthal, waar teams met spotlights en muziek werden gepresenteerd, trapten KV Flamingo’s 1 en Sparta 1 uit Zwolle het nieuwe jaar af met een korfbalduel dat zich ontpopte tot een ware thriller. Voorzitter Hieke Stellema wenste het publiek een sportief 2026, waarna de wedstrijd – ondanks sneeuw en veel afgelaste duels elders – gewoon doorgang vond.

De eerste helft kenmerkte zich door degelijk, maar weinig sprankelend spel. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht, zonder dat er echte uitblinkers waren. De doelpunten vielen mondjesmaat en het publiek kreeg vooral goed korfbal te zien, maar weinig spektakel. Sparta nam al snel een voorsprong, maar Flamingo’s bleef in het spoor. Pas richting het einde van de eerste helft kwam er wat meer pit in het spel, maar bij rust keek Flamingo’s tegen een 10-17 achterstand aan.

Na de pauze gooide coach Rik Wessels het roer om en bracht frisse krachten in het veld. Dat bleek het startsein voor een spectaculaire ommekeer. De Devi-formatie uit Buitenpost begon aan een indrukwekkende inhaalrace, waarbij vooral Tjerk Hamstra en Arnout Wijma zich lieten gelden. Punt voor punt knabbelde de thuisploeg aan de achterstand, gesteund door sterk verdedigend werk van onder meer Aaltsje van der Mei en rebounder Aris Leijendekker.

Met nog een kwartier te spelen kwam Flamingo’s langszij en nam zelfs de leiding. De spanning steeg tot grote hoogte, met gemiste strafworpen, slimme wissels en een protest dat zelfs tot het terugdraaien van een invalbeurt leidde.

In de slotfase trok Flamingo’s het duel definitief naar zich toe, met een knappe treffer van Wijma vanaf de middellijn als kers op de taart. Eindstand: 26-22. Een zwaarbevochten, maar verdiende overwinning voor Flamingo’s, na een wedstrijd die van gezapig naar zinderend ging.

De volgende wedstrijd voor KV Flamingo’s staat op 17 januari gepland tegen Noordenveld 1 in Roden. KV Flamingo’s is gebrand op en overwinning, iets dat ze de laatste keer niet voor elkaar hebben gekregen tegen de Groningse ploeg. De wedstrijd wordt om 19.30 uur afgetrapt in Sporthal De Hullen.

 

Dit kan u ook interesseren

Back to top button