HoofdnieuwsSport

Kollum houdt punten thuis

KOLLUM – Daar waar Grijpskerk voor rust vergat om te scoren, was het Kollum dat in het tweede deel van de wedstrijd dat wel deed. Zowel Auke Hoekstra van Kollum en Dirk Jan Postma van Grijpskerk hielden in vele gevallen met goede reddingen hun doel schoon.

Direct vanaf de aftrap van scheidsrechter ter Maat nam Kollum het initiatief en zette Grijpskerk vast op hun eigen helft. Met een schotje van Efraim Wagenaar had Postma geen problemen. In de 7e minuut was hij echter kansloos op een inzet van Benjamin Zondervan die zonder aangevallen te worden kon oprukken richting de zestien meter en met een bekeken schot de score opende. De thuisploeg bleef de controle houden op de wedstrijd, de verdediging hield de gelederen gesloten. Na een kwart wedstrijd strafte Jorin de Boer een misverstand in de Kollumer verdediging genadeloos af en met een beheerst schot passeerde hij Auke Hoekstra. Nog geen twee minuten later leek Jorin de Boer voor zijn tweede doelpunt te gaan, alleen voor Hoekstra wilde hij de bal over de sluitpost heen schieten en kreeg Hoekstra de bal tegen zijn handen aangespeeld. Daar waar vele scheidsrechters de actie met een rode kaart bestraffen, was het ter Maat die slechts geel voor de keeper toonde. De vrije trap die volgde werd door Wiebe Loonstra hard door de muur geschoten, maar  Hoekstra stond op de juiste plaats. Dat de score vervolgens niet veranderde was mede te danken aan goed keeperswerk van Hoekstra en besluiteloosheid van de voorwaartsen van Grijpskerk. Ron Stoutmeijer was enkele malen dichtbij door enkele malen de verdediging van Kollum te omzeilen. Door achterin  één op één te spelen is het voor de Kollumer aanhang zo nu en dan zweten dat het goed blijft aan. Een geplaatste vrije trap van Joop Pynacker net voor rust verdween ook niet tussen maar net naast de paal.

 

Na de thee kwam Kollum opnieuw goed uit de startblokken en kreeg binnen een minuut spelen een goede mogelijkheid een afgeslagen voorzet kwam, op de penalty stip, voor de voeten van Efraim Wagenaar maar zijn harde schuiver werd echter gekeerd door Postma. De Kollumers bleven de betere ploeg, maar telkens was het de doelman die oa treffers van Wagenaar en Pynacker voorkwam. Net binnen het kwart was het wederom billen knijpen achterin bij Kollum, de ingevallen Denny Nicolai gleed weg op het gladde veld en gaf daarmee zijn tegenstander vrije doortocht. Dajo Klunder wist echter de bal, terwijl hij alleen voor Hoekstra stond, niet tussen de palen te krijgen. Met het inbrengen van Gerard van Zonneveld was er gelijk meer dreiging in de aanval bij Kollum. Arne Jan de Boer kwam mede hierdoor met nog een kwartier te spelen op aangeven van Pynacker vrij voor de goal, maar opnieuw was de keeper die op de goede plek stond. Op de corner die volgde was hij echter kansloos op een kopbal maar de bal werd al dan niet met de hand gekeerd op de doellijn door een veldspeler. Nog geen minuut later was het echter wel raak voor Kollum, de bal kwam via Joop Pynacker voor de voeten van Gerard van Zonneveld knalde hij de bal hard achter Postma. In de daarop spannende slotfase was het nog lang niet zeker of de punten in Kollum zouden blijven, maar telkens was het, of de besluiteloosheid van de Grijpskerkse aanval of Hoekstra die de gelijkmaker tegenhield. Ook Kollum kreeg kansen via oa de altijd actieve Randy van Malsen, maar daar hij vorige week nog driemaal doel trof, bleef hij nu zonder treffer. In de laatste minuut van de officiële speeltijd kreeg Grijpskerk nog eenmaal een dikke kans, maar met een katachtige redding was Hoekstra opnieuw winnaar en keerde de inzet van Teie van der Hoek. In de daarop volgende tegenaanval besliste Joop Pynacker de wedstrijd door alleen voor Postma zijn klasse te tonen en met een stift de bal over de doelman in de hoek te leggen.

Bekerkraker

Voor volgende week staat voor Kollum de eerste wedstrijd in de poulefase van de Amstel-Cup op het programma. De loting in Heerenveen bracht voor Kollum de thuiswedstrijd tegen Buur Buitenpost op het programma. De aanvang van deze wedstrijd op Baensein is 14.30 uur.

Foto’s Roel Bergsma

Dit kan u ook interesseren

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back to top button