Sport

Sportkampioenen Achtkarspelen gehuldigd

BUITENPOST – De sportkampioenen uit Achtkarspelen van 2014 zijn woensdag 11 maart tijdens een feestelijke bijeenkomst gehuldigd. Wethouder Marten van der Veen sprak de kampioenen toe en overhandigde grote bossen bloemen en gevulde enveloppen.

De sportkampioenen van 2014 zijn:

1. Nellie Bijker (Surhuisterveen), Elina Sipma (Surhuisterveen), Annieck Wiersema (Surhuisterveen), Ilse Frankes (Surhuisterveen), Chaluna van der Elst (Surhuisterveen), Hillie van der Veen (Surhuisterveen), Marrit Tjoelker (Surhuisterveen) en Femke Kooistra (Surhuisterveen)
Kampioenschap: Nederlands kampioen groepsspringen B-Nivo, 3x goud behaald op de tumblingbaan, op de minitrampoline-pegasus en op de minitrampoline op zaterdag 8 februari 2014 in Surhuisterveen
Vereniging: WSBF
Trainsters: Griet Rinsma, Hielkje Meyer en Baukje Wassenaar

2. Jildou Kooistra (Surhuisterveen) duo met Femke Pander (Surhuisterveen) en Lyonne van der Veen (Surhuisterveen) duo met Irna van der Heide (Surhuisterveen)
Kampioenschap: Nederlands kampioen Acro Duo E. Beide duo’s behaalden precies hetzelfde aantal punten tijdens het kampioenschap in Zwolle op 7 juni 2014 en daarom zijn beide duo’s kampioen geworden
Vereniging: WSBF
Trainsters: Griet Rinsma, Hielkje Meyer en Baukje Wassenaar

3. Gerrie van Lingen (Twijzelerheide)
Kampioenschap: Nederlands kampioen inlineskaten op de baan op de 300 meter. Tevens goud op de 200 meter en goud op de 500 meter inlineskaten op de weg.
Trainer: Egbert Post

4. Tine Hoekstra (Kootstertille), Brenda Kamminga (Kootstertille) Esther Kamminga (Kootstertille) en Inge van der Heide (Kootstertille)
Kampioenschap: Nederlands kampioen categorie Ensemble Dance Twirl Junior Beginner in december 2014 in Almere
Vereniging: Majorette- en Twirlvereniging VIOS
Trainster: Harriëtte van Sinderen

5. Inge van der Heide (Kootstertille), Anouk Hoogsteen (Kootstertille), Joke van der Meer (Kootstertille), Lisanne Koop (Kootstertille), Esther Kamminga (Kootstertille) en Esther van Leeuwen (Kootstertille)
Kampioenschap: Nederlands kampioen Accessorie en Exhibition
Vereniging: Majorette- en Twirlvereniging VIOS
Trainster: Aafke van der Schaaf

6. Jelte Kits (Surhuisterveen)
Kampioenschap: Nederlands/Duits kampioen karten bij de federatie Duits Nederlands Kart Meistershaft (DNKM)
Trainers: de heren G. Boonstra en K. Kits

7. Renate Tabak (Drogeham), Jantsje van der Veen (Surhuisterveen), Berdie Elzinga (Augustinusga), Ella de Haan (Augustinusga), Klarissa van der Veen (Augustinusga), Mariska Kramer (Augustinusga), Paulien de Bruin (Augustinusga) en Alledina van der Merk (Augustinusga)
Kampioenschap: Nederlands kampioen Plank Pegasus geworden in mei 2014 in Landgraaf
Vereniging: Set ‘m op Augustinusga
Trainster: Anja de Bruin

8. Jorick Boersma (Buitenpost)
Kampioenschap: Jorick is met het Nederlandse team diabetes jongeren wereldkampioen geworden tijdens Medtronic Junior Cup Diabetes. Jorick traint bij VV Buitenpost en werd vorig jaar geselecteerd voor de Nederlandse selectie voetbal voor jongeren met diabetes.
Trainer: Ruben Boekhout

foto gemeente Achtkarspelen

Dit kan u ook interesseren

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Back to top button